Rulandské šedé 2018, suché, VINAŘSTVÍ RAUŠ

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Rulandské šedé vyniká příjemnou, intenzivní, aromatickou vůní hořké čokolády s vanilkou. Chuť je plná, bohatá, extraktivní s minerálním tónem, kterou doprovází komplexní tříslovina. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
455 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 3,1 g/l
Alkohol: % obj. 14,5 %
Kyseliny: g/l 5,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka skleněná
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Rulandské šedé, zemské víno, je měděné barvy, s velmi příjemnou intenzivní aromatickou vůní po hořké čokoládě a vanilce. Chuť je plná, bohatá, minerální s komplexní tříslovinou. Víno vynikne ve spojení s paštikami, steaky, hovězím masem i studenou kuchyní. Pozvete své přátele na skleničku/láhev? Nebo si ji necháte pro sebe?

O vinařství

Vinařství Rauš

Vinařství Rauš je moravským rodinným vinařstvím, rozkvétajícím díky péči sklepmistra a sommeliera Miroslava Rauše, sommelierky Milady Tomečkové a Miroslava Rauše ml. Vinařství se vyznačuje výrobou přívlastkových vín a to především vysoce kvalitních bílých vín. Vína získávají svou jedinečnou chuť díky vlivu místního mikroklima Pálavy. Hrozny sklízí z vinic katastrálního území vinařských obcí Sedlec a Úvaly. Vinařství Rauš si díky svému širokému sortimentu a kvalitě vín získalo dobré jméno a oblíbenost mezi milovníky vín.