Rulandské šedé 2018, sladké, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Rulandské šedé vystihuje ovocná, jemná vůně vanilky a jahody. V chuti je plné, harmonické a ovocné s medem i dlouhou dochutí. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 45,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Toto Rulandské šedé, výběr z bobulí, vás oslní rubínovou barvou a ovocnou vůní. Chuť je plná s medem. Víno je skvělým parťákem k vepřovému masu, plísňovým sýrům, dezertům, ovocným salátům i paštikám. Jste milovníkem bílého vína? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.