Rulandské bílé KRYO 2019, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Rulandské bílé KRYO vás nadchne svou intenzivní vůní po chlebové kůrce, lískových ořeších, vanilce a marakuji. Chuť je plná, mohutná, lehce kořenitá, harmonická s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
349 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Styl Kryo
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Toto Rulandské bílé, pozdní sběr oslní medovou barvou, intenzivní vůní s lískovými ořechy a k tomu harmonickou, lehce kořenitou chutí. Pochutnat si na něm můžete ve spojení se zvěřinou, vepřovým nebo hovězím masem, zrajícími sýry a paštikami. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.