Rimava Barrique 2021, suché, Víno Chudý

Barva vína Červená
Země původu Slovensko
Podoblast Nitranská
Odrůda Rimava

Rimava Barrique v jemné aromatické vůni ucítíte černý rybíz, švestková povidla a také zelenou papriku. V středně plné chuti velí mohutný tón, dlouhá dochuť a komplexní tříslovina.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
252 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Kabinetní
Cukr: g/l 2,7 g/l
Alkohol: % obj. 14,6 %
Kyseliny: g/l 4,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Rimava Barrique jakostní víno, tmavě červené barvy zaujme vůní švestkových povidel a chutí ve které velí komplexní tříslovina. Výborně se hodí k zrajícím , měkký i tvrdým sýrům, hovězímu masu a ke zvěřině. Toto víno si vás úplně podmaní.

O vinařství

Víno Chudý

Dějiny vinařství - vinařské společnosti začal psát Ing. Milan Chudý na podzim roku 2000 výrobou svého prvního vína v obci Vinohrady nad Váhom. Obec má přímo ideální podmínky pro vinařskou výrobu. V současné době obhospodařuje 6 ha vlastních vinic. Základní filozofií je dopěstovat při optimálním zatížení keře absolutně zdravé a dozrálé víno. Od roku 2015 jsou všechny vinice zařazené do Agroenvironmentálno - klimatického opatření  v režimu integrované produkce. Technologický proces výroby vína je souhra umění a vědomostí vinaře s technikou jemu dostupnou. Při výrobě vína se spoléhají hlavně na zkušenosti a znalosti nabyté praxe.