Pinot Noir 2020, suché, Gravitační vinařství VILAVIN
Náš tip

Pinot Noir 2020, suché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Pinot Noir

Pinot Noir vás nadchne kořenitou vůní a s tóny hřebíčku, višně a hořké čokolády. V plné chuti dominuje ovocný tón višně, ostružiny, kterou doprovází jemná kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
322 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 4,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pinot Noir, barique, pozdní sběr, rubínové barvy vás uchvátí vůní hořké čokolády a sametovou chutí. Víno ochutnejte s plísňovými sýry, těstovinami, steaky nebo s dezerty. K čemu si toto víno dáte vy?

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.