Pinot Gris 2020, polosuché, Gravitační vinařství VILAVIN
Novinka

Pinot Gris 2020, polosuché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Pinot Gris vás překvapí ovocnou vůní broskve, exotického ovoce, ananasu a marakuji. V chuti je středně plný, jemný s tóny exotického ovoce a medu. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
215 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 12,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pinot Gris, pozdní sběr, má zlatou barvu, voní po ananasu, v chuti ucítíte rozmanitost exotického ovoce. Rozumí si s dobrým jídlem jako např. s rybami, předkrmy, mořskými plody a drůbežím masem. Zkuste ochutnat a určitě se k němu vrátíte.

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.