Pálava 2021, polosuché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Pálava

Pálava vás nadchne svou svěží, aromatickou, květinovou i ovocnou vůní s tónem manga. V chuti je víno svěží, jemné s květinovým tónem čajové růže.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
295 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 11,0 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pálava s přívlastkem pozdní sběr, světle zelenožluté barvy se svěží aromatickou vůní manga doprovází jemná svěží chuť s květinovým tónem čajové růže. Doporučujeme podávat k tvrdým sýrům, ovocným salátům, drůbežímu masu nebo k dezertům. Ochutnejte a nebudete litovat.


O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.