Pálava 2020, polosuché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Pálava

Tato Pálava se vyznačuje aromatickou vůní vanilky, růže a mandarinky. Ve středně plné, harmonické, svěží chuti objevíte muškát s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 5,6 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Pálava, pozdní sběr, se pyšní zlatožlutou barvou, ovocno - květinovým aroma a svěží chutí s muškátem. Snoubit jej doporučujeme s drůbežím masem, asijskou kuchyní, paštikami a ovčími i kozími sýry. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.