Pálava 2020, polosladké, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Pálava
Pálava vás okouzlí výraznou ovocnou vůní s broskví, meruňkou, ananasem a medem. Středně plná, harmonická chuť potěší tóny medu a meruňky. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 18,8 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pálava, výběr z hroznů, je typická svou zlatožlutou barvou a výrazně ovocnou vůní s tóny medu. Ve středně plné chuti ucítíte meruňku a med s dlouhou dochutí. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k drůbežímu masu, ovocným salátům či těstovinám. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.