Pálava 2020, polosladké, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Pálava
Tato Pálava si vás získá intenzivní, minerální květinovou vůní s tónem čajové růže. Extraktivní, medovou, květinovou chuť doprovází pikantní kyselinka. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 15,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,9 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pálava, výběr z hroznů, zlaté barvy, se vyznačuje květinovým charakterem s extraktivní, chuťovým dojmem a pikantní kyselinkou. Doporučujeme podávat k předkrmům, paštikám, tvrdým sýrům, zeleninovým polévkám a dezertům. Toto výborné víno si vás zaručeně podmaní.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.