Pálava 2019, polosladké, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Pálava

Pálava se pyšní vůní s tóny meruňky, broskve i melounu, v plné, mohutné, extraktivní chuti zaujme nádechem meruňky či exotického ovoce.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
332 Kč
349 Kč
-5 %
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 24,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pálava, výběr z hroznů, je odrůdového charakteru se zlatožlutou barvou. Získá si vás její ovocná vůně a plná chuť exotického ovoce. Víno je skvělým doplňkem k dezertům, drůbežímu masu, ovocným salátům, měkkým sýrům i paštikám. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.