Pálava 2019, polosladké, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Pálava
Pálava vás zaujme aromatickou vůní po fialkách, pomerančové kůře a melounu, v chuti je plné, ovocné, vyrovnané s exotickým ovocem. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 23,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,7 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pálava, výběr z hroznů, září zlatožlutou barvou. Je charakteristická ovocno - květinovou vůní a vyrovnanou ovocnou chutí. Doporučujeme konzumovat s dezerty, drůbežím masem, studenou kuchyní a tvrdými sýry. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.