Neuburské 2018, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Neuburské

Neuburské vás nadchne svou smetanovou, sametovou a ovocnou vůní po muškátu i broskvi. Chuť je středně plná, ovocná, extraktivní a harmonická.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Toto Neuburské, pozdní sběr oslní zlatožlutou barvou, smetanovou vůní s muškátem a k tomu harmonickou chutí. Pochutnat si na něm můžete ve spojení s hovězím nebo drůbežím masem, plísňovými sýry, zeleninovými polévkami a paštikami. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.