Neronet 2019, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Neronet

Neronet vás zaujme výrazně ovocnou vůní po ostružině, černém rybízu a dubu, v chuti je harmonický, svěží po lesním ovoci i višni.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
190 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,1 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Neronet, pozdní sběr, září mahagonovou barvou. Je charakteristický ovocnou vůní a harmonickou chutí. Doporučujeme konzumovat s tvrdými sýry, hovězím nebo vepřovým masem, steaky a těstovinami. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.