NEO Cuvée 2020, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée
Cuvée Neo charakterizuje lehce minerální aroma s tóny dubu, lipového květu, chlebové kůrky a hrušky. Na jazyku se rozplyne do vyrovnané, extraktivní, harmonické, středně plné chuti. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 3,8 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cuvée Neo, pozdní sběr, z odrůd Rulandské šedé, Rulandské bílé a Chardonnay, vystihuje světle olivová barva a středně plná, vyrovnaná chuť. Ve vůni můžete objevit lipový květ a dub s dotekem hrušky a chlebové kůrky. Příjemným společníkem vína jsou ryby, mořské plody a tvrdé sýry. Zkuste si ho dát a přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní chuťové buňky.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.