NEO Cuvée 2019, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée
Toto jedinečné Cuvée Neo charakterizuje lehce minerální, jemná vůně hrušky, chlebové kůrky a bezového květu. Na středně plné, extraktivní, květinové chuti oceníte dlouhou dochuť s příjemnou kyselinkou. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
160 Kč
178 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cuvée Neo, pozdní sběr, z odrůd Rulandské šedé, Rulandské bílé a Chardonnay, se světle olivovou barvou, se vyznačuje květinovo - ovocným charakterem se středně plným chuťovým dojmem s příjemnou kyselinkou. Vůně je lehce minerální a hrušková. Doporučujeme podávat s drůbežím či vepřovým masem nebo chřestem. Ochutnejte a přesvědčíte se o jeho skvělé chuti sami nebo se podělte s přáteli.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.