Negru De Purcari 2019, suché, Purcari Winery

Barva vína Červená
Země původu Moldavsko
Podoblast Štefan Vode
Odrůda Cuvée

Negru je cuvée z červených vín odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Saperavi. Víno má intenzivní rubínovou barvu. Vůně je bohatá s nádechem čokolády a přezrálých švestek. Chuť je plná a ovocná.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
600 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Alkohol: % obj. 14,0 %
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní

Popis vína

Jedná se o jedno z nejznámějších a nejlepších Moldavských vín, které můžete ochutnat. Tento blend má několik desítek let bohatou historii. Hrozny jsou sbírány ručně. Víno zrálo 18 měsíců ve francouzských dubových sudech. Doporučujeme podávat k masům a vyzrálým syrům. Před podávaním nechte v dekanteru minimálně 1 hodinu.

O vinařství

Purcari Winery

Nová éra v historie Purcari začala po válce v roce 1950, kdy moldavští vinaři obnovili klasické výrobní techniky slavných vín. Jeden z největších profesionálů té doby – Pimen Cupcea, obnovil legendární Negru de Purcari, zatímco Ion Ungureanu vytvořil nové mistrovské dílo – Purpuriu de Purcari. Na přelomu století Vinařství Purcari znovu vysadilo 250 hektarů vinic a ve vinařství nainstalovalo nejmodernější technologii. Purcari je nejprestižnějším moldavským vývozním artiklem a vede mezinárodní rozvoj země vstupem na více než 25 trhů včetně USA, Kanady, Spojeného království, Norska, České republiky, Číny, Polska a pobaltských zemí.