Muškát moravský 2020, polosuché, VINAŘSTVÍ HOLAKOVSKÝ

Muškát moravský má intenzivní aromatickou květinovou vůni s tóny muškátu. V chuti je plný, svěží s květinovým aroma a příjemnou kyselinkou. Více informací
Vložit do seznamu
157 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 15,9 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Muškát moravský, zemské víno má zlatožlutou barvu. Chuť je plná, svěží s květinovým tónem a jemnou kyselinkou. Vůně je aromatická, intenzivní květinová s tónem muškátu. Je vhodným doplňkem k předkrmům, paštikám a dezertům. Toto výborné víno si vás zaručeně podmání.

O vinařství

Vinařství Holakovský

"Vinařství Holakovský je mladé rodinné vinařství, které navazuje na dlouhou rodinnou tradici. Oficiálně bylo vinařství založeno 2016, kdy jsme vysázeli nové vinice. Z nich jsme pak sklidili v roce 2018 první, neboli panenskou úrodu. Vinice obhospodařujeme na viničních tratích Hrubé Padělky v malebné obci Vlkoš. Odrůdová skladba je velmi pestrá, aby si každý našel to své. Vína vyrábíme pouze z hroznů, které si sami vypěstujeme. Zaměřujeme se jak na tradiční, tak i nové odrůdy. Věříme, že pokud věnujeme maximální péči vinicím, sklidíme kvalitní hrozny, ze kterých pak uděláme skvělé víno. Při jeho výrobě využíváme moderních postupů a technologií. Vína však děláme s láskou, úctou a pokorou. "