Merlot 2017, suché, Château Valtice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Merlot

Merlot vás překvapí vůní višni, hořké čokolády a vanilky. V chuti je plný, extraktivní a kořenitý s příjemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
499 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 16 - 20 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Merlot, výběr z hroznů, má granátovou barvu, voní po čokoládě a vanilce, v chuti ucítíte koření s příjemnou tříslovinou. Rozumí si s dobrým jídlem jako např. se zvěřinou, hovězím masem a zrajícími sýry. Zkuste ochutnat a určitě se k němu vrátíte.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.