Hibernal 2020, polosuché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Hibernal
Tato láhev Hibernalu si vás zaručeně podmaní vůní angreštu, zeleného jablka, meruňky, limety a manga. V ústech dominuje plná, harmonická, ovocná chuť meruňky a sladkého koření. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 13,4 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Hibernal charakterizuje intenzivní zlatožlutá barva a ovocná vůně limety, meruňky, zeleného jablka. Chuť je plná, harmonická a ovocností navazuje na vůni. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s italskou kuchyní, plísňovými sýry či paštikami. Odpočiňte si po náročném týdnu u kvalitního vína.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.