Hibernal 2019, suché, Vinařství Tomanovský
Novinka

Hibernal 2019, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Hibernal
Hibernal si vás podmaní vůní limety, grepu, zeleného jablka, broskve a černého rybízu. V ústech se středně plná, aromatická, svěží chuť promění do tónů meruňky i exotického ovoce. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,7 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

V ovocné vůni Hibernalu můžete vnímat limetu, grep a černý rybíz. V pozadí zlatožlutého vína s přívlastkem pozdní sběr, vyniká příemné aroma zeleného jablka. Chuť je středně plná, svěží a svou ovocností navazuje na vůni. Ochutnejte ho v doprovodu vepřového masa, mořských plodů či krémových polévek. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenicí toho lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.