Hibernal 2019, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Hibernal

Hibernal si vás podmaní vůní limety, grepu, zeleného jablka, broskve a černého rybízu. V ústech se středně plná, aromatická, svěží chuť promění do tónů meruňky i exotického ovoce.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
190 Kč
200 Kč
-5 %
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

V ovocné vůni Hibernalu můžete vnímat limetu, grep a černý rybíz. V pozadí zlatožlutého vína s přívlastkem pozdní sběr, vyniká příemné aroma zeleného jablka. Chuť je středně plná, svěží a svou ovocností navazuje na vůni. Ochutnejte ho v doprovodu vepřového masa, mořských plodů či krémových polévek. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenicí toho lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.