Hibernal 2019, polosladké, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Hibernal
Láhev Hibernalu vás okouzlí aromatickou vůní, ve které objevíte černý rybíz, meruňku, broskev i ananas. Plné chuti velí harmonické a šťavnaté tóny exotického ovoce. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 17,8 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Hibernal, zemské tiché víno, charakterizuje jiskrná zlatá barva a aromatická vůně ananasu, broskve a černého rybízu. Chuť je plná, harmonická s tóny bezového květu a exotického ovoce. Ochutnejte nejlépe ve spojení s vepřovým masem, těstovinami a paštikami. Skvěle doprovodí i zrající sýry. Odpočiňte si po náročném týdnu u kvalitního vína.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.