Hibernal 2019, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Hibernal
Hibernal se pyšní ovocnou vůní po exotickém ovoci, ananasu i melounu a v plné, harmonické, šťavnaté, svěží chuti vynikají tóny exotického ovoce. Více informací
Vložit do seznamu
229 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,7 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Hibernal, pozdní sběr, září zlatožlutou barvou. Ve vůni ucítíte exotické ovoce a v chuti vás překvapí šťavnatými i svěžími tóny. Skvěle se hodí ke steakům, studené kuchyni, ovocným salátům či předkrmům. Ochutnejte a přesvědčte se sami o jeho skvělé chuti.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.