Gewürtztraminer 2019, polosuché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Gewürtztraminer je květinové a aromatické vůně s ličí, medem i růže a středně plné, harmonické, lehce kořenité chuti exotického ovoce s medem.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
245 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 10,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Gewürtztraminer, zemské víno, vás oslní zlatou barvou a květinovou vůní. Chuť je plná exotického ovoce. Víno je úžasným společníkem k sushi, tvrdým sýrům, asijské kuchyni i dezertům. Neváhejte se přesvědčit o jeho vynikající chuti.

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.