Frankovka Premium Collection 2017, suché, Château Valtice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Frankovka

Frankovka Premium Collection vás nadchne vůní višně, čokolády, skořice, vanilky a také dubu. V plné, harmonické chuti oceníte vyrovnaný tón s příjemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
359 Kč
399 Kč
-10 %
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 16 - 20 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Frankovka výběr z hroznů, je typická svou tmavě červenou barvou. Ve vůni najdete višeň, čokoládu, skořici. V chuti potěší harmonie a příjemná tříslovina. Skvěle se hodí k tvrdým sýrům, hovězímu masu a ke zvěřině. Ochutnejte a nebudete litovat.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.