Frankovka Rosé 2020, polosladké, Vinařství Tomanovský

Barva vína Růžová
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Frankovka
Tuto Frankovku oceníte díky ovocné, aromatcké vůni jahod, třešní a lesního ovoce. Chuť je osvěžující s lesním a exotickým ovocem a meruňkou. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 17,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Frankovka s jantarovým odstínem barvy a přívlastkem pozdní sběr, je typická svou aromatickou ovocnou vůní a chutí lesního i exotického ovoce, jahod a třešní. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k dezertům, ovocným salátům i studené kuchyni. K čemu si toto růžové víno dáte vy?

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.