Frankovka 2019, suché, Vinné sklepy Skalák

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Frankovka

Frankovka vás dostane svoji vůní peckového ovoce, višní, švestky, švestkových povidel a kořenitými tóny. V středně plné, lehce minerální, lehce kořenité chuti vládne jemná tříslovina.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
176 Kč
185 Kč
-5 %
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Frankovka, pozdní sběr, tmavě červené barvy vás dostane vůní švestky, a chutí po koření. Doporučujeme pít k paštikám, zrajícím sýrům, hovězímu masu, zvěřině, steakům. K čemu si toto víno dáte vy?

O vinařství

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák patří k tradičním výrobcům přírodních vín Slovácké vinařské podoblasti. Nacházejí se ve Skalce u Kyjova a své pojmenování dostaly podle nedaleké skály, která je výjimečným jevem Chřibů. Vinné sklepy mají rodinný charakter a patří k nejvýznamnějším vinařstvím na Slovácku. Můžete zde zažít zajímavý pobyt nejen s příchutí vína. Vinařství bylo založeno v roce 2003 Ing. Luďkem Šebestou. Z původního družstevního podniku na zpracování hroznů vytvořil krásné vinařství s unikátní architekturou podobnou některým francouzským chateau. Vinné sklepy Sklalák jsou ideálním místem, kde si vychutnáte si nejen skvělé víno, ale i typickou atmosféru slovácké oblasti.