Frankovka 2016, suché, Víno Sýkora
Náš tip

Frankovka 2016, suché, Víno Sýkora

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Frankovka

Ve vůni najdete ostružiny, čokoládu, skořici a také jemné aromatické tóny. V chuti je víno sametové, kořenité, ovocné s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
249 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Frankovka, pozdní sběr s rubínovým odstínem barvy vás nadchne vůní skořice a chutí po koření. Víno je skvělým společníkem zrajících sýrů, tvrdých sýrů, hovězího masa, zvěřiny a steaků. A k čemu si toto víno dáte vy?

O vinařství

Víno Sýkora

Víno Sýkora zabývající se vinohradnictvím, vinařstvím a obchodem s vínem, která vznikla na podzim roku 2001 a navázala tak na čtyři generace vinařících předků. Hospodaří ve Velkopavlovické vinařské podoblasti přibližně na 55 ha vinic, které jsou rozloženy v různých výměrách a tratích čejkovického a velkobílovického katastru, v duchu integrované produkce. Aby si byli jisti, že Vám nabídnou jen to nejlepší, kladou vysoký důraz na kvalitu vstupní suroviny. Promyšlenými sezónními prácemi jako je; zimní řez, důsledně a opakovaně prováděné tzv. "zelené práce" a u některých odrůd redukce půlením hroznů (Cabernet cortis, Rulandské modré...), dosahují vysoké kvality hroznů, které jsou přívlastkové kvality.