ENO Cuvée 2020, polosuché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée
Ve svěží ovocné vůni Cuvée Eno ucítíte angrešt, muškát a skořici. V aromatické, svěží, sametové chuti objevíte šťavnaté tóny muškátu a citrónu. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 7,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Toto jedinečné cuvée, pozdní sběr, citronové barvy vzniklo z odrůd Muškát moravský, Sauvignon, Müller Thurgau. Vůně vína je svěží, ovocná s tóny angreštu, podpořená aromatem skořice a muškátu. V chuti je příjemně aromatické. Doporučujeme servírovat k dezertům, ovocným salátům a kozím sýrům. Toto výborné víno si vás zaručeně podmaní.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.