Dornfelder 2019, suché, Vinařství Ježková
Náš tip

Dornfelder 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Dornfelder
Dornfelder charakterizuje aromatická vůně peckového ovoce, višní, lesního ovoce a černého rybízu. V ústech se rozplyne do plné, svěží, ovocné chuti s lesním ovocem a višní. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
140 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, suché zemské víno, potěší oko tmavě červenou barvou a celou paletou vůní lesního a peckového ovoce. V plné, svěží chuti, krásně navazující na vůni, objevíte lesní ovoce a višně. Nejlépe chutná v kombinaci s hovězím nebo vepřovým masem, zvěřinou a kozími sýry. Ochutnejte a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.