Dornfelder 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Dornfelder

Dornfelder charakterizuje aromatická vůně peckového ovoce, višní, lesního ovoce a černého rybízu. V ústech se rozplyne do plné, svěží, ovocné chuti s lesním ovocem a višní.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
140 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, suché zemské víno, potěší oko tmavě červenou barvou a celou paletou vůní lesního a peckového ovoce. V plné, svěží chuti, krásně navazující na vůni, objevíte lesní ovoce a višně. Nejlépe chutná v kombinaci s hovězím nebo vepřovým masem, zvěřinou a kozími sýry. Ochutnejte a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.