Dornfelder 2019, polosuché, Château Valtice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Dornfelder

Tato láhev Dornfelder si vás zaručeně podmaní příjemnou vůní lesního ovoce a čokolády. V ústech dominuje plná, harmonická, ovocná chuť s příjemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
179 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 8,6 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, pozdní sběr, charakterizuje tmavě červená barva a vůně lesního ovoce, chuť je plná, harmonická s jemnou tříslovinou. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s hovězím masem, zvěřinou a zrajícími sýry. Odpočiňte si po náročném týdnu u kvalitního vína.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.