Dornfelder 2018, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Dornfelder
Tento Dornfelder je ovocné, aromatické vůně s ostružinou a lesním ovocem a středně plné chuti s lesního ovoce. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,8 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 4,8 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 16 - 20 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, pozdní sběr, vás oslní barvou tmavé třešně a ovocnou vůní. Chuť je plná lesního ovoce. Víno je úžasným společníkem k vepřovému nebo hovězímu masu, zrajícím sýrům, zvěřině i steakům. Neváhejte se přesvědčit o jeho vynikající chuti.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.