Dědovo červené 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

Cuvée Dědovo červené vás zaujme vůní lesního ovoce, ostružiny, červeného rybízu, višně i jahody. Chuť je plná, mohutná s lesním ovocem a jahodami.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Toto jedinečné suché cuvée Dědovo červené je vyrobeno ze starých modrých odrůd Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké a Chrupka červená. V aromatickém profilu vína červenofialové barvy najdete příjemné tóny lesního ovoce. Chuť je mohutná, plná, dlouhá a ovocná. Doporučujeme konzumaci společně se steaky, zvěřinou a zrajícími sýry. Otevřete si toto víno se svou polovičkou a romantika je zaručena.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.