Dědovo bílé 2020, polosuché, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

V příjemné vůni cuvée z odrůd Müller Trhrgau, Ryzlinku vlašského, Veltínského zeleného a Chrupky bílé se perfektně prosazují tóny limetky, květin, muškátu a bylin. V chuti je víno svěží, harmonické, bylinné a plné květinových tónů muškátu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 7,8 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Dědovo bílé je zemské víno citronové barvy, ve vůni se prolínají tóny limety a muškátu. V chuti se skvěle doplňují harmonické tóny s tóny květů. Víno je vynikajícím společníkem předkrmů, studené kuchyně, drůbežího masa a ryb. A k čemu si ho nalejete vy?

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.