Dědovo bílé 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Cuvée
Cuvée Dědovo bílé se pyšní příjemnou vůní, ve které rozpoznáte květinové tóny muškátu, lipového květu a bylinek. V jemné bylinné chuti objevíte květinové tóny muškátu s příjemnou kyselinkou. Více informací
Vložit do seznamu
180 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 8,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Výjimečné cuvée Dědovo bílé, polosuché, je vyrobeno ze starých bílých odrůd Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené i Chrupka bílá. Víno charakterizuje zlatožlutá barva a příjemná vůně bylinek s tóny muškátu a lipového květu. Chuť je jemná, květinová s příjemnou kyselinkou. Výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s mořskými plody, drůbežím masem, těstovinami i předkrmy. Ochutnejte a rádi se k němu budete vracet.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.