Dědovo bílé 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée
Cuvée Dědovo bílé se pyšní příjemnou vůní, ve které rozpoznáte květinové tóny muškátu, lipového květu a bylinek. V jemné bylinné chuti objevíte květinové tóny muškátu s příjemnou kyselinkou. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
Skladem
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 8,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Výjimečné cuvée Dědovo bílé, polosuché, je vyrobeno ze starých bílých odrůd Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené i Chrupka bílá. Víno charakterizuje zlatožlutá barva a příjemná vůně bylinek s tóny muškátu a lipového květu. Chuť je jemná, květinová s příjemnou kyselinkou. Výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s mořskými plody, drůbežím masem, těstovinami i předkrmy. Ochutnejte a rádi se k němu budete vracet.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.