Cuvée K1 2020, polosuché, BMVinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

Toto jedinečné cuvée z odrůd Chardonnay a Rulandské šedé vás zaujme jemně aromatickou ovocnou vůní s tóny grepu, manga a mandlí. V chuti je plné, harmonické, s dlouhou dochutí exotického ovoce, kterou doprovází příjemná kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
185 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,9 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cuvée, pozdní sběr, zelenožluté barvy, má jemnou aromatickou ovocnou vůni. V chuti je harmonické s příjemnou kyselinkou exotického ovoce. Podávejte například spolu s dezerty, měkkými sýry, těstovinami nebo k italské kuchyni. Toto víno bude vždy vašim příjemným společníkem.

O vinařství

BMVinařství

BMVinařství aneb Balgovo malé vinařství, vzniklo v roce 2010 a pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice. Tady pěstuje svá vína na 20 ha vinic. Majitelem rodinného vinařství je Jan Balga, který vede vinařství se svou dcerou Nicol.
Filozofie malého vinařství je postavena na respektu k přírodě. Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva tak, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh.