Chardonnay KRYO 2019, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Chardonnay

Tuto láhev Chardonnay KRYO charakterizuje příjemná, intenzivní a smetanová vůně s vanilkou. Na jazyku se promění do plné, bohaté, extraktivní a vyrovnané chuti.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
314 Kč
349 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Styl Kryo
Cukr: g/l 3,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay KRYO se zlatožlutou barvou s přívlastkem pozdní sběr, je typické svou smetanovou vůní s nádechem vanilky a plnou chutí. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k rybám, italské či studené kuchyni, těstovinám, vepřovému masu. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.