Chardonnay BARRIQUE 2018, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Chardonnay

Chardonnay BARRIQUE vás překvapí uzenou vůní dubu, švestkových povidel, skořice a čokolády. V chuti je plné, harmonické, bohaté se sladkým kořením i rozinkami.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
349 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 5,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, pozdní sběr, má zlatožlutou barvu, voní po čokoládě a skořici, v chuti ucítíte rozinky. Rozumí si s dobrým jídlem jako např. se zvěřinou, vepřovým nebo hovězím masem, zrajícími sýry a paštikami. Zkuste ochutnat a určitě se k němu vrátíte.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.