Chardonnay 2021, suché, Gravitační vinařství VILAVIN
Novinka

Chardonnay 2021, suché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay

Chardonnay se pyšní vůní po exotickém ovoci, vanilce, pomerančové kůře a také po dubu ve středně plné, svěží, minerální, šťavnaté chuti objevíte i příjemnou kyselinku a jemnou tříslovinu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
295 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 3,6 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, pozdní sběr, září zlatou barvou. Ve vůni ucítíte dub, vanilku i exotické ovoce a v chuti vás překvapí minerálními i svěžími tóny. Skvěle se hodí ke krémovým polévkám, zrajícím nebo měkkým sýrům a italské kuchyni. Ochutnejte a přesvědčte se sami o jeho skvělé chuti.

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.