Chardonnay 2020, suché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay
Toto Chardonnay si vás s jistotou podmaní díky aroma hrušky, másla, banánu a vanilky. Následně plné, mohutné, minerální chuti s tónem banánu. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
195 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,4 g/l
Alkohol: % obj. 12,7 %
Kyseliny: g/l 6,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, pozdní sběr, vás oslní svou vůní banánu, hrušky a vanilky. Ve vyrovnané chuti dominuje také ovoce a máslový tón. Víno se zlatou barvou se perfektně se hodí k paštikám, studené kuchyni, drůbežímu masu, vepřovému masu a mořským plodům. Jste milovníkem růžového vína s dlouhou dochutí? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.