Chardonnay 2019, suché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay
Chardonnay se pyšní smetanovou i máslovou vůní po hrušce a karamelu a v plné, harmonické, viskózní chuti vynikají smetanové tóny. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
245 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,2 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, pozdní sběr, září zlatou barvou. Ve vůni ucítíte hrušku s karamelem a v chuti vás překvapí harmonickými tóny. Skvěle se hodí ke krémovým polévkám, vepřovému masu, zrajícím, ovčím nebo měkkým sýrům a italské kuchyni. Ochutnejte a přesvědčte se sami o jeho skvělé chuti.

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.