Cabernet Sauvignon 2019, suché, Vinařství Ježková

Cabernet Sauvignon vás potěší intenzivní, kořenitou vůní s lesním ovocem, višní, pepřem a také pikantní, mohutnou, kořenitou i ovocnou chutí s komplexní tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
140 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Zemské suché víno Cabernet Sauvignon je typické svou intenzivní vůní lesního ovoce. V ovocné chuti objevíte pikantnost s komplexní tříslovinou. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Víno tmavě červené barvy se skvěle hodí k vepřovému i hovězímu masu, steakům a paštikám. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.