Cabernet Moravia 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Cabernet Moravia vás osloví intenzivní vůní višně, povidel a švestky s kořenitými tóny. V sametové, harmonické a bohaté chuti objevíte tóny povidel i makovice.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
160 Kč
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cabernet Moravia, zemské suché víno, vás oslní svou intenzivní vůní švestek. V bohaté, harmonické chuti dominují tóny povidel. Toto víno s hlubokou rubínovou barvou se perfektně hodí k předkrmům, steakům a hovězímu masu. Jste milovníkem červeného vína? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.